Üzeyir Hacıbəyovi rahvusvaheline muusikafestival

Üzeyir Hacıbəyovi rahvusvaheline muusikafestival (Üzeyir Hacıbəyov – Beynəlxalq musiqi festivalı), rahvusvaheline muusika festival, mis on pühendatud Üzeyir Hacıbəyovi loomingule. Festival toimub aastast 2009 iga aasta septembris. Aastast 1995 tähistati 18. septembril (Hacıbəyovi sünnipäev) rahvuslikku muusikapäeva, 2009. aastast peetakse lisaks festivali. Festival algab traditsiooniliselt 18. septembril ja kestab 10 päeva. Festivali ava- ja peaüritused toimuvad Bakuus (avakontsert toimub traditsiooniliselt Aserbaidžaani ooperi- ja balletiteatris, muud üritused Aserbaidžaani filharmoonias ja selle kammersaalis, Rahvusvahelises mugaamikeskuses, Bakuu muusikaakadeemias, Aserbaidžaani muusikakultuuri muuseumis jm), kontserdid ja muud üritused ka teistes Aserbaidžaani linnades.

Lisaks Aserbaidžaani kollektiividele ja interpreetidele osalevad festivalil ka teiste maade artistid. 2015. aastal esinesid teiste seas ka pianist Tanel Joamets ja viiulimängija Miina Järvi.

Festivali raames toimuvad kontserdid, Hacıbəyovi teostel põhinevad etendused ja helilooja loomingule pühendatud teaduskonverentsid. Festivali korraldavad Heydər Əliyevi fond ja Aserbaidžaani Kultuuri- ja Turismiministeerium.

2013. aasta muusikafestival avati Hacıbəyovi komöödiaga „Rändkaupmees” („Arşın mal alan”).

2015. aasta muusikafestival avamine

2015. aasta muusikafestival avati Hacıbəyovi komöödiaga „Leili ja Medžnun”.

Loodud 2015