Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool

Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool

Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, riiklik õppeasutus, mis annab aastast 1949 kutsekeskhariduse. Heino Elleri nime kannab aastast 1971, on Eesti Helikunsti Seltsi 1919 asutatud Tartu Kõrgema Muusikakooli õigusjärglane. Koolis saab omandada kutseharidust akordioni-, keelpillide-, klassikalise kitarri-, klassikalise laulu-, klaveri-, kompositsiooni-, kooridirigeerimise-, löökpillide-, muusikateooria-, oreli-, puhkpillide- ja  rütmimuusika erialal.

Kool jaguneb noorteosakonnaks ja keskastmeks. Noorteosakonna (avati 1981) eesmärk on anda Tartu ja Lõuna-Eesti muusikaliselt andekatele lastele võimalikult hea muusikaharidus. Noorteosakonnas õpivad põhikooli õpilased, kes käivad paralleelselt ka üdhariduskoolis. Keskaste on põhi- või keskkooli lõpetanutele, õppeaeg on 3 või 4 aastat. Keskastmes tegutsevad sümfooniaorkester Eller Sümfoniett, akordioni- ja puhkpilliorkester, kammer- ja kontsertkoor, Elleri Keelpillikvartett, Eller Brass, bigbänd ning rütmimuusikaansamblid. Noorteosakonnas tegutsevad vanamuusikaansambel Ellerino, Elleri Noortekoor ja Lastekoor ning keelpilliansamblid.

Heino Elleri sünniaastapäeva tähistatakse 2011. aastast festivaliga Elleri nüüdismuusika päevad. Kool pakub Tartu ja Lõuna-Eesti muusikahuvilistele igal õppeaastal mitmeid kontserte (sealhulgas traditsioonilised sügis- ja jõulukontserdid), korraldatakse noorte muusikute  kontserdisarja Tulevikumuusikud.

1945–2011 on lõpetanud 67 lendu. Aastast 2001 on kooli direktor Kadri Leivategija.

2009. aastal renoveeriti kooli õppehoone aadressil Lossi 15.

Loe täiendavalt artiklit Tallinna ja Tartu kõrgemad muusikaõppeasutused.

Kirjandus

  • Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool 75. Tartu, 1994
  • Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool 80. Tartu, 1999
  • Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool 85. Tartu, 2004
  • Heino Elleri nimeline Tarrtu Muusikakool 90. Tartu, 2009

EE 12, 2003; muudetud 2011