Euroopa mängud 2015

Bakuu olümpiastaadion

Euroopa mängud 2015, esimesed Euroopa mängud toimusid 12.–28. VI 2015 Aserbaidžaani pealinnas Bakuus. Võistlustel osales umbes 6000 sportlast 50 Euroopa riigist.

Võisteldi nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel. Kavas oli 3 × 3 korvpall, aerutamine, võimlemine (trampoliinvõimlemine, iluvõimlemine, sportvõimlemine, sportakrobaatika ja sportaeroobika), jalgrattasport (BMX, maastikuratta- ja maanteesõit), judo (judo ja pimejudo), karate, kergejõustik, laskesport, lauatennis, maadlus (Kreeka-Rooma ja vabamaadlus), poks, rannajalgpall, sambo, sulgpall, taekwondo, triatlon, veesport (kujundujumine, veepall, vettehüpped ja ujumine), vehklemine, vibulaskmine ning võrkpall (ranna- ja saalivõrkpall). Ühelgi alal eraldi kvalifikatsioonivõistlusi ei toimunud. Võistlema pääses kvalifikatsiooni reeglite alusel, enamike alade puhul arvestatati pingerida või Euroopa meistrivõistluste tulemusi.

Kaheteistkümnel spordiala oli võimalik teenida koht Rio 2016. aasta olümpiamängudele, täita kvalifikatsiooninorm või saada edetabelis punkte. Otsepileti Rio de Janeirosse said laskmise, lauatennise ja triatloni võitjad. Olümpiareitingupunkte jagati jalgrattaspordis, judos, rannavõrkpallis, taekwondos ja vibulaskmises. Ujumises ja kergejõustikus tehtud tulemused läksid arvesse kvalifikatsiooninormi täitmise puhul. Euroopa mängudel oli poksis ja maadluses võimalik teenida koht maailmameistrivõistlustele, kus võisteldakse olümpiakohtade eest.

Bakuu mängud toimusid 18 võistluspaigas, neist 12 olid alalised ja 6 ajutised rajatised. Spetsiaalselt Euroopa mängude jaoks valmisid võimlemisareen, BMX velopark, Bakuu veekeskus, Bakuu laskespordikeskus ja olümpiastaadion. Olümpiaküla asus Bakuu Nizami rajoonis ja seal on 13 hoonet.

Esimeste Euroopa mängude ametlikud maskotid on gasell Jeyran ja granaatõun Nar.

Eesti sportlased Euroopa mängudel

Eesti sportlased osalesid üheteistkümnel spordialal: 3×3 korvpallis (meeskond), jalgrattaspordis (1 naine BMX-s, 1 naine ja 1 mees maastikukrossis, 1 naine ja 4 meest maanteesõidus), laskespordis (1 naine, 1 mees), maadluses (1 naine, 5 meest Kreeka-Rooma ja 1 mees vabamaadluses), poksis (4 meest), rannavõrkpallis (meeskond koosseisus Rivo Vesik, Kristo Kollo), sulgpallis (3 naist, 1 mees), triatlonis (1 naine, 1 mees), ujumises (3 neidu, 7 noormeest), vehklemises (4 naist, 1 mees) ja vibulaskmises (1 naine, 1 mees).

Välislingid

Loodud 2015