Tallinna Muusikakeskkool

Tallinna Muusikakeskkool, lühendatult TMKK, 1961 Tallinna Riikliku Konservatooriumi juurde asutatud iseseisev riiklik õppeasutus. Kool annab koos keskastme muusikaharidusega humanitaarse gümnaasiumihariduse, õppeaeg 12 aastat. TMKK-l on tihedad sidemed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga ja mõlemal koolil on ühiseid õppejõude. TMKK-s on klaveri-, keelpilli-, puhkpilli-, muusikateooria ja koori- (1.–9. klassini), koorijuhtimise, muusikateooria ja kompositsiooni (alates 9. klassist) ning kammeransambli osakond (alates 10. klassist); lisaks õpetatakse koolis üldaineid. Tegutseb mitu muusikakollektiivi: laste keelpilli-, sümfoonia- ja puhkpilliorkester ning 1. klassi-, mudilas-, laste-, poiste-, noorte- ja kammerkoor.

TMKK õppetöö üks vorme on kontserttegevus (peale kooli õpilaskontsertide toimuvad õpilaste ja kollektiivide avalikud kontserdid Tallinnas ja mujal Eestis ning välismaal) ja võistlustest osavõtt. Õpilaste esinemisi on salvestatud mitmele heliplaadile, ilmunud on laste keelpilliorkestri (1999) ning solistide ja kollektiivide (2001) plaadid ning mitu kammerkoori plaati. 2010 lõpetas kooli 46. lend, kokku on TMKK lõpetanud üle 1000 muusiku. Neist ligi 95% on jätkanud õpinguid muusikakõrgkoolides.

Nimekaid vilistlasi: Peep Lassmann, Lepo Sumera, Tõnu Kaljuste, René Eespere, Andres Mustonen, Kalle Randalu, Ivari Ilja, Arvo Leibur, Lauri Väinmaa, Harry Traksmann, Mart Siimer, Mari Vihmand, Tõnu Kõrvits, Henry-David Varema, Helena Tulve, Olari Elts ja Kalev Kuljus.

1991–2005 oli kooli direktor Tiina Ehin, 2005. aastast on Timo Steiner.

Kirjandus

  • Tallinna Muusikakeskkool. Koostanud T. Ehin. Tallinn, 2001

EE 12, 2003; muudetud 2011