Heydər Əliyevi fond

Heydər Əliyevi fond (aserbaidžaani Heydər Əliyev Fondu), heategevuslik mittetulundusühing Aserbaidžaanis. Asutati 2004 Heydər Əliyevi vaimsepärandi uurimiseks ja propageerimiseks ning tema püstitatud arengueesmärkide saavutamiseks hariduse, tervishoiu, kultuuri, spordi, teaduse ja tehnika, keskkonnateadlikkuse, sotsiaal- jmt valdkonnas. Fondi president on Aserbaidžaani esimene leedi Mehriban Əliyeva, asepresident tema tütar Leyla Əliyeva.

Fondi peamine tegevus toimub Aserbaidžaanis, ta ehitab kultuuri- (kultuurikeskused, muuseumid), haridus- (lasteaiad, koolid) ja tervishoiuasutusi (haiglad), restaureerib kultuuri- ja ajaloomälestisi, korraldab kultuuri- (Rahvusvaheline mugaamifestival, Qəbələ rahvusvaheline muusikafestival, Mstislav Rostropovitši rahvusvaheline muusikafestival, Üzeyir Hacıbәyovi rahvusvaheline muusikafestival), spordi- (Euroopa mängud 2015) ja heategevusüritusi, toetab kultuuritegelaste tegevust ja raskete haiguste ravi. Fond annab regulaarselt välja Aserbaidžaani kultuuri tutvustavat kirjandust ja helisalvestisi. Kõik materjalid on e-versioonis kättesaadavad fondi kodulehel. Samas on ka Heydər Əliyevi elu ja tegevust tutvustav virtuaalmuuseum.

Fond on toetanud mitmeid ehitus- ja rekonstrueerimisprojekte välismaal (sh Louvre’i, Versailles’i ja keskaegsete kirikute restaureerimist Prantsusmaal, Rooma katakombide restaureerimine Itaalias, Berliini ajaloolise palee restaureerimine Saksamaal, tütarlastekooli rekonstrueerimine Pakistanis, spordirajatiste ehitamine Indias ja Venemaal jmt). Fondi oluline tegevusvaldkond on Aserbaidžaani kultuuri tutvustamine välismaal. Kultuuri tutvustavaid üritusi (näitused, Aserbaidžaani kultuuripäevad, tuntud muusikute ja kollektiivide esinemised) on korraldatud Saksamaal, Prantsusmaal, Kreekas, Itaalias, Gruusias ja Venemaal.

Välislink

Loodud 2015